Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Fotografijos

atgarsiai spaudoje

„Dvikova: tu – tai aš“

Komiksas pagal legendinio boksininko A.Šociko gyvenimo istoriją.
Paroda veikia Lietuvos sporto muziejuje, Muziejaus g. 7, Kaune,
2011 vasario 11 – 26 d.,
parodos atidarymas - vasario 11 d. 16 val.

            Kaunui lemta būti aktyviu – pulti ir gintis - nesvarbu, kare, ar sporte.
Projekte „Dvikova: tu – tai aš“ tyrinėjama priešybių kova remiasi garsaus Kauno boksininko Algirdo Šociko asmeniu ir jo gyvenimo dokumentika. Komikso veiksmo pagrindu tapo legendinė A.Šociko ir N. Koroliovo kova 1949 m. Kauno sporto halėje. Pats Šocikas dvikovas su nenugalimuoju rusu Koroliovu įvardina kaip savotišką politiką. Todėl komiksas, neapsiribodamas ringo dvikovomis, vaizduoja 1949-tųjų realijas okupuotoje Lietuvoje – eiles prie maisto produktų, areštus ir trėmimus.
Komikso paveikslėliai kuriami originalia technika - fotografuojant miniatiūrines silikono lėles veiksme. Tam sukurti 25 komikso personažai, pagamintos 75 silikono lėlės. Jų lanksčios figūrėlės dėliojamos ant specialaus daugiasluoksnio stiklo įtaiso ir fotografuojamos taip, kad sukurtų įtempto veiksmo, nevilties ar euforijos scenas.
Fotografijose silikono lėlės demonstruoja raumenis ir herojiškumą smogdamos, o ištvermę - atremdamos smūgius. Jos telkiasi į minias taip įkūnydamos vienybę. Pagamintos iš silikono - labai atsparios, nesunaikinamos materijos - jos iliustruoja  taiklų posmą iš 1927 m. „Sporto“ žurnalo:

„Lietuvis tur gerą snukį –
jis perneš kiečiausią smūgį,
Žiaunos pirmo sorto;
Kietą kaušą, standų kūną
Paveldėjom iš Perkūno,-
Ostalnoje k čiortu.“