„Psilikono teatras“ ir „Tėvo namai“
„ŠANČIUOSE PASIKORĖ LAPĖ“

                      „Šančiuose pasikorė lapė“ – tai „Kauno dienos“ straipsnio antraštė, įkvėpusi šį sumanymą. 2009 m. laikraštyje pasirodžiusiame straipsnyje detaliai aprašoma, kaip dvi Šančių gyventojos ryte ant savo tvoros aptiko kybančią  lapės gaišeną, kaip apdairiai (mūvėdamos gumines pirštines) ją nukabino ir mėgino surasti tarnybą, kuri nustatytų keisto lapės elgesio priežastis bei paimtų jos kūną.
Praėjus penkeriems metams nuo aprašomo įvykio pavyko aptikti naujų faktų ir netikėtų posūkių šiame paslaptingame nutikime. Bendradarbiaujant su Šančiuose įsikūrusia „Tėvo namų“ bendruomene buvo sukurta nuosekli istorija, rekonstruojanti svarbius lapės gyvenimo fragmentus iki jos galo ant tvoros. Istorija virto „Psilikono teatro“ spektakliu, kuriame miniatiūrinė silikono Lapė vaidina tikrus biografinius bendruomenės narių nuotykius. Ekrane atgyja „Tėvo namų“ gyvenantojo N drama. Neteisingai apkaltintas pilietis N 10 metų kalėjo už draugo, pravarde Lapė, nužudymą.
Spektaklio subtitrai pilni kalėjimo žargono, siužetas – minčių šuolių, silikono personažai deformuoti, kaip ir scenarijaus bendraautorių gyvenimai. Atrodytų, šis spektaklis gali atskleisti tik labai mažos ir uždaros „Tėvo namų“ bendruomenės specifinės problemas, nuoskaudas ir lūkesčius. Tačiau ekrane visa jėga atsiveriantis gyvenimo absurdiškumas ir teisybės troškimas yra išgyvenimai nesvetimi mums visiems.
„Tėvo namai“ yra skirti iš įkalinimo įstaigų išėjusių žmonių integracijai ir socialinei reabilitacijai. Šiuo metu ten gyvena R, V, V, A ir namų ūkvedys A. Šiems žmonėms esame dėkingi už spektaklio siužetą, pasitikėjimą ir nuoširdų benradarbiavimą.