"Psilikono teatras" kviečia vaikus, šeimas ir jaunimą į kūrybinių treniruočių ciklą "SAVIGYNA"
Priešingai nei tradiciniai dailės užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės "Savigyna" nesilaiko griežtų technikos rėmų. Piešimas, animacija, teatrinė raiška, darbas su tekstu ir garsais čia apjungiami vienam tikslui – paruošti žmogų kūrybiškai nugalėti šiuolaikinės kasdienybės iššūkius: nuginkluoti stresą ir pyktį, įveikti žiniasklaidos prievartą, atremti informacijos srauto atakas.
Aštuonių užsiėmimų ciklo metu "Psilikono teatras" dalinsis patirtimi scenarijaus rašymo, personažų kūrimo, režisūros, filmavimo, animacijos srityse.
Dirbtuvių dalyviai visa tai praktiškai išbandys kurdami savo eksperimentinės animacijos filmą. "Savigynoje" animavimo procesas suvokiamas plačiai: kaip minčių sujudinimas, idėjų katalizavimas, kaip efektinga vaizduotės treniruotė.
Svarbus "Savigynos" ypatumas – minimalus sterilaus kompiuterizmo kiekis užsiėmimuose. Piešiniai, tekstai, fotografijos, objektai čia pat animuojami gyvai filmuojant ir projektuojant dideliame ekrane.
Techniškai nesudėtingas, specialių įgūdžių nereikalaujantis kūrybinis procesas nevaržo išraiškos laisvės ir leidžia patirti spontaniškumo teikiamą džiaugsmą.
Didžiulėje, gyvoje, spalvingoje projekcijoje maži dalykai tampa matomi, o gyvas judesys atveria fantazijos vartus bei skatina bendravimą ir bendradarbiavimą. |
"Savigynos" treneriai: Auksė ir Darius Petruliai "Psilikono teatro" įkūrėjai, VDA Kauno dailės fakulteto absolventai.
Abu menininkai yra patyrę darbuotojai meno edukacijos srityje.
Darius yra dirbęs projektuose su problematišku jaunimu ir judėjimo negalią turinčiais vaikais.
Auksė nuo 2001 m. dirba Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus edukatore, nuo 2009 – VDA Kauno dailės instituto grafikos katedros lektorė. 2008 m. yra gavusi Kauno miesto "Gerumo kristalą" už indėlį į Kauno kultūrinį gyvenimą ir jaunosios kartos kūrybiškumo ugdymą.
Menininkai augina du sūnus: 14 m. Roką ir 4 mėnesių Jurgį.
"Psilikono teatras"
Tai teatras, kuriame vaidina miniatiūrinės silikono lėlės. Žiūrovui jų gyvenimas tampa matomas kaip didžiulė video projekcija, lydima gyvos muzikos.
Nuo 2005 m. "Psilikono teatras"rengia pasirodymus meno nepaliestose vietose (daugiabučių kiemuose, sporto klubų baseinuose) ir tradicinėse teatro scenose Lietuvoje ir Europoje. Nors įkvepiantys ir stiprūs, susitikimai su žiūrovais visada buvo trumpalaikiai. Betarpiškai pažinę žmones ir jų lūkesčius, "Psilikono teatro" įkūrėjai nusprendė nuosekliai ir kryptingai dirbti kartu su konkrečia bendruomene jos labui, kartu siekiant bendro tikslo.
Taip gimė kūrybinių treniruočių "Savigyna" idėja. Tai savotiška "taikomoji" animacija, įvairių meno technikų pratimai treniruojantys dalyvių vaizduotės raumenis ir padedantys išgyventi sudėtingoje šiuolaikinėje kasdienybėje.
Tarpdisciplininių kūrybinių dirbtuvių ištakos siekia 2004 metus, kuomet Kaune vykstančio multimedijos meno ir muzikos festivalio „Centras” organizatorius Gediminas “Skrandis” Banaitis sumanė surengti edukacines dirbtuves. Kartu su menininke Aukse Petruliene ir kompozitorium Titu Petrikiu festivaliui paruošta programa „Juodai balti būdai baimei įveikti”, kurios metu vaikai kūrė savo audiovizualines istorijas apie baimę. Šį sykį vaizdo ir garso jungtyje slypinti jėga, kasdien televizinio produkto pavidalu priverčianti pasiduoti, pasiūlyta aktyviai vaiko saviraiškai. Atiduoti ginklą tam, į kurį jis buvo nukreiptas - svarbus judesys. |