ŠILTNAMIO ISTORIJOS“
30 min. silikono lėlių spektaklis visai šeimai

IDĖJA
Paveldėjome daugybę nuostabių sakmių apie augalų kilmę. Jos aiškina gėlių, medžių ir kitų gamtos stebuklų atsiradimą. Šiandien, deja, esame priversti fiksuoti rūšių nykimo dramą.
„Šiltnamio istorijos“ tyrinėja šiuolaikinę nykimo mitologijąatverdamos žiūrovui tylų, pažeidžiamą augalų pasaulį.
Bendradarbiaujant su VDU Kauno botanikos sodo mokslo darbuotojais, spektaklyje pristatomoskelios Lietuvoje ir Europoje sparčiai nykstančios augalų rūšys. Moksliniaijų vegetacijos faktaitransformuojami į dramos kūrinį, apimantį muziką, silikono lėlių vaidinimą ir specialius „botaninius“ vaizdo efektus.

Performansas atskleidžia slaptą augalų gyvenimą: silpnos rūšys yra išstumiamos stipresnių, augalai kovoja, migruoja, stengiasi išlikti.Jų egzistencija stebėtinai panaši į mūsiškę. Todėl spektaklis ne tik supažindina vaikus su retomis augalų rūšimisir skatina jas saugoti. „Šiltnamio istorijos“ kviečia mus rūpintis vieni kitais.

PERSONAŽAI IR TRUMPAS SINOPSIS
Pagrindinė spektaklio herojė – Gėlių mergytė. Ji mažesnė už nykštį, bet labai drąsi. Pirmoji šiltnamio istorija yra apie Gėlių mergytės atsiradimą ir jos nuotykius slaptoje pelių laboratorijoje. Sėmingai pasprukusi nuo labai nervingo, nemigos kamuojamo Liūto ir genetiškai modifikuotos sojos armijos, mergytė sutinka Plačialapę klumpaitę(lot. Cypripedium calceolus). Ši pasidalina savo galiomis ir paslaptimis,kaip nuraminti Liūtą, sustabdyti godžių pelių verslą ir užsėti stebuklingų augalų šiltnamį.

PREMJERA UŽ ATLANTO
"Šiltnamio istorijų" ("GreenhouseStories") premjera įvyko 2013 lapkritį Vašingtone, tradiciniame "Kids Euro" festivalyje. Tai festivalis vaikams ir jaunimui, kurio metu pristatomi spektakliai ir renginiai iš 28 Europos Sąjungos narių. "Psilikono teatras" festivalyje atstovavo Lietuvą. Amerikos vaikams spektaklis "Šiltnamio istorijos" parodytas 5 kartus: Vašingtone: Martino Liuterio Kingo bibliotekoje, "La MaisonFracaise" (Prancūzijos ambasados kultūros centre) ir vienoje labiausiai prestižinių JAV scenų - Kenedžio vardo centre. Spektaklis parodytas ir Filadelfijoje, FriedsSelect mokykloje.

''Šiltnamio istorijos" yra pirmas Psilikono teatro spektaklis visai šeimai. Sudėtingos ekologinės problemos drąsiai ir vaizdžiai pristatomos vaikams. Genetiškai modifikuotų organizmų keliams pavojus ar spartus retų rūšių nykimas ekrane atgyja kaip pasaka, kurioje vyksta nuolatinė gėrio ir blogio kova. Aštrus siužetas, ekrane pasirodantys milžiniški mutantai - genetiškai modifikuotos sojos kariai ir dvigalvės pelės dideliais nasrais ir pilvais, neišgąsdino vaikų. Jie gyvai reagavo, juokėsi ir plojo, o po spektaklio rikiavosi į ilgas eiles, kad galėtų iš arti apžiūrėti miniatiūrines lėlės ir išmėginti, kaip jos juda. Vaikams kilo gausybė klausimų: kaip gi ten baigėsi GM sojos kariams, ar visos Gėlių Mergytės pasėtos retos sėklos sudygo? Atsakymai priklauso užaugusiems mūsų vaikams, kurie turės išspręsti šiandien besikaupiančias problemas.